Персональний сайт. Ольга Дмитрівна Калюжна

Виховий захід з Астрономії для учнів 10-11 класів
Вечір-диспут для учнів 10-11 класів

«Чи впливають зорі на долю людини?»

Вчитель.

-Де б не опинилася людина завжди над нею є небо. Нездоланна  сила людської думки осягти неосяжне -  змушує її піднімати в гору очі. І задумуватись…

І учень

Перші спроби первісних людей усвідомити явища навколишньої природи, часом загрозливої для них, привели до олюднення , а потім і обожнення цих явищ. Але свідомість первісної людини вимагала наочного уособлення духів, богів та інших міфічних істот, що нібито керують навколишнім світом і самою людиною. І тут у нагоді стали насамперед астрономічні об’єкти – Сонце, Місяць, яскраві зорі і планети. Потім виникло бажання за положенням і рухом небесних світил з’ясувати їхню «волю» , тим чи іншим шляхом спонукати їх на добре ставлення до себе, свого племені, до своєї держави і на зле – до своїх ворогів. Так виникли астрологічні вірування.

ІІ учень

Астрологія і астрономія довгий час були тісно пов’язані між собою. Астрологія у сучасній формі зводиться до визначення знаку зодіаку, до якого належить людина. Астрологи вважають, що здатні за розміщенням планет, Сонця, Місяця визначити характер людини, наслідки тих чи інших дій людини в будь-який час і давати рекомендації щодо цих дій.

ІІІ учень

Захоплення астрологією - це явище суто соціально-психологічне. Людина вірить у те, у що вона хоче вірити, у те, що дає їй психологічний комфорт. Тому вона запам’ятовує випадкові  збіги астрологічних прогнозів  із реальністю, відсутність же таких збігів її свідомістю відкидається.

ІV учень

Астрологія – це наука, яка відповідно до розміщення небесних тіл прогнозує якбуде себе поводити людина, або навіть яка буде людина, що народилася певного числа у певну годину.

І учень

Зараз існує безліч гороскопів. Відповідно дня народження( а то і частини  доби) можна користуючись інтернетом  ознайомитись з зодіакальним гороскопом на рік, десятиліття, день. Відповідно до гороскопу квіток і дерев (друїдів) підібрати одяг, їжу, зачіску щоб примхлива Фортуна( богиня удачі) допомогла вам.

ІІ учень

Скористуємось одним з гороскопів. Зараз ми з вами дещо перевіримо. Рік поділений  на 12 знаків зодіаку. Кожен місяць  Земля подорожує у  Всесвіти під певними зорями. От ви і перевірите чи правду про вас  спрогнозували астрологи.

ІІІ учень

Пропоную до вашої уваги девіз по життю кожного зодіакального знаку.

Козеріг

«Я піднімаюсь у гору за світлом, щоб це світло віднести людям.»

Водолій

«Я маю таку силу,що можу нею поділитись з іншими.»

Риби

«Прагну жити так, щоб не напружуватись…»

Овен

« Я просуваюсь вперед  знаючи куди…»

Тілець

«Я бачу попереду світло і стаю світлішим сам…»

Близнята

«Усвідомлюю, що малі частинки складаються у велике»

Рак

«Я хочу, щоб у кожному будинку було світло і тепло…»

ІV учень

Лев

«Добро може подолати гординю.»

Діва

«Вчуся пробачати…»

Терези

«Я знаю, де знаходиться золота середина…»

Скорпіон

«У мене не має ворогів, я борюся тільки з своїми недоліками…»

Стрілець

« Я бачу ціль, за нею іншу, за нею наступну…»

І учень

Ви можете вірити у віщування, а можете ставитись до них скептично. Це особисто ваша думка. Але зараз у наш час на Тібеті є не признана країна  дуже високо духовних людей. Головного правителя Делай-Ламу вони не обирають. Вважають, що людина приходить у цей світ декілька раз. Кожного разу на сходинку мудрішою. От великого правителя вони чекають відповідно до дати народження. І це може бути селянська родина. У якої монахи забирають на виховання майбутнього правителя. Але будь-яка людина може досягти неабияких досягнень не маючи великих перспектив у дитинстві. Гарним прикладом, на мою думку, можуть бути два світила наук - Михайло Ломоносов іІссак Ньютон.

Не зважаючи на обставини завжди будьте самі собою. І зорі будуть до вас доброзичливими.

 

 Создан 02 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником